„Itt nem állunk meg!” – üzent a kormány a nyugdíjasoknak
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter ismertette, az átlagos nyugdíj 2010-ben 97 ezer forint volt, az idén ez már 242 300 forintra emelkedik.
Mintegy száz hazai borkülönlegességet mutatnak be a Sóstói Fesztivál – a kézműves borok ünnepe elnevezésű rendezvényen. A háromnapos programot mesterségbemutató kézműves-foglalkozások és népzenei műsorok egészíti ki.
Mintegy száz hazai borkülönlegességet mutatnak be a Sóstói Fesztivál – a kézműves borok ünnepe elnevezésű rendezvényen a hétvégén Nyíregyházán, a Sóstói Múzeumfaluban. Máthé Csaba, a rendezvényt szervező nyíregyházi sportcsarnok igazgatója kedden elmondta: a fesztiválon szinte valamennyi bortermelő vidék legjobb borászai vesznek részt. A borok mellett a kézműves sörfőzdék, pálinkafőző manufaktúrák, sajt-, csokoládé- és lekvárkészítők is bemutatják termékeiket. Más gasztronómiai csemegékből is rendeznek bemutatót, több mint ötvenféle ételt, köztük szabad tűzön sütött pecsenyéket, vad- és halételeket készítenek el a sokfelől érkező szakácscsapatok.
A háromnapos programot mesterségbemutató kézműves-foglalkozások és népzenei műsorok egészíti ki. Máthé Csaba hangsúlyozta: olyan borászok mutatkoznak be Sóstógyógyfürdőn, akik igazi kézműves mesterként vesznek részt a bortermelés munkafolyamataiban. Maguk telepítik és gondozzák a szőlőt a tavaszi növényápolástól az őszi szüretig, majd maguk préselik, fejtik, derítik és palackozzák is boraikat. Az igazgató szerint a kézműves borászat ma már egyfajta védjegy, a piacon azt jelenti, hogy egyedi, különleges és kistételű magyar minőségi bort kínál a szőlősgazda. A Sóstói Fesztiválon kizárólag az így készült borokat állítják ki, és olyan termékeket kóstolhatnak meg az érdeklődők, amelyek nem mindennap érhetők el a kereskedelemben. A bemutatkozó borászok között legnagyobb számban a világhírű tokaji, valamint a szintén híres egri, szekszárdi és a Balaton-felvidéki szőlősgazdák lesznek ott a nyíregyháza-sóstógyógyfürdői múzeumfaluban.